01.02.2011

POLECAM WINA MUSUJĄCE Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ

ARGENTYNA Mendoza

Chandon Extra Brut , wino klasyczne, eleganckie, o bogatej palecie aromatów cytrusowych owoców, brzoskwiń, limonek. Doskonałe do sałatek.

Casa Boher Extra Brut do spróbowania z rybami, a może z kuchnią japońską?

Finca Flichmann Extra Brut o wyraźnym dotyku jasnych owoców suszonych. Polecam z białymi mięsami na zimno, zwłaszcza indykiem pieczonym z morelami.

BRAZYLIA

Pizzato  Espumante Brut subtelne, wyważone wino.  Żona wienmakera i właściciela winnicy podałą podczas kolacji do tego wina przystawkę z sera coalho z sosem z brązowego curku , karmelizowaną cebulką, serem brie i bruschettą .

Aurora Moscatel słodkie wino musujące z białej, aromatycznej odmiany Moscatel; wino o doskonałej strukturze i balansie między kwasowością a słodyczą, polecam do wyboru serów jak Roquefort, ciast, rissota z dynią, pasta z sosem z czterech  serów.

Casa Valduga Extra Brut

Miolo Cuvee Traditional Brut o bardzo wyrazistym cytrusowym nosie, z dodatkiem aromatów białych kwiatów, miodowe, melonowe.

Salton

URUGWAJ
Varela Zarranz Extra brut
Pizano Pinot noir Brut Rose wino klasyczne, a jednocześnie w swoim stylu, o pięknym bukiecie aromatów w nosie
Marichal Blanc de Noir nos wina zbudowany jest wokół nut dojrzałych, białych owoców, z wyraźnym akcentem owoców suszonych. Wino nietuzinkowe!CHILE
Valdivieso Brut Extra niesamowity, fantastyczny nos, o aromatach agrestu, kiwi, jasnych owoców, kwiatów. Blanc de Blanc wino kremowe, bogate, zdecydowane, o nutach chleba, bułeczek, doskonale zrobione.
Undurraga Rose Brut feria owoców czerwonych, nektarynek, trochę różane. Ja lubię z owocami i bułeczkami drożdżowymi ( z jagodami i malinami w środku),

Cono Sur Brut